Agjencia Zhurnal.mk.

71 raste të reja me Covid për vikend

Shkup, 31 tetor – Gjatë 3 ditëve të fundit (nga 28.10 deri më 30.10.2022) janë kryer 819 teste dhe janë regjistruar 71 raste të reja me COVID-19:
• Shkup – 47
• Prilep – 9
• Ohër – 3
• Manastir dhe Kërçovë – nga 2
• Kumanovë, Strumicë, Shtip, Koçan, Gjevgjeli, Kriva Pallankë, Bogdanci dhe Demir Kapijë – nga 1
Nga numri total i rasteve pozitive (71), janë regjistruar 10 riinfeksione.
Janë regjistruar 86 pacientë të shëruar nga:
• Shkup – 63
• Prilep – 9
• Manastir – 8
• Shtip – 2
• Kumanovë, Kavadar, Negotinë dhe Kratovë – nga 1
Gjatë 3 ditëve të kaluara (28.10 – 30.10.2022) nuk është raportuar asnjë humbje jete. Sipas Regjistrit të personave të vdekur me diagnozë COVID-19 nga Termini im, nuk është raportuar asnjë humbje jete.

 

Deri më tani në vend janë kryer gjithsej 2.183.292 testime për COVID-19. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë është 344.146, numri i të shëruarve është 334.335, numri i atyre që humbën jetën është 9.564 dhe numri i rasteve aktive është 247

Related posts

Sindikata, punëdhënësit dhe Qeveria do t’i shqyrtojnë argumentet për pagën minimale

Z.H

Konferencë për aftësi të dukshme për efikasitet energjetik në ndërtimtari

Z.H

Grubi: Nuk ka shteg tjetër drejt përparimit përveç rrugës së dijes

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More