Agjencia Zhurnal.mk.

7 të shëruar dhe 21 raste të reja me Covid

Shkup, 13 korrik – Në 24 orët e fundit janë bërë 3227 testime për Covid, ndërsa janë regjistruar 21 raste të reja pozitive, informon Zhurnal.

 

Sipas qyteteve, në Tetovë janë regjistruar 11, ndërsa në Shkup dhe Kumanovë nga 3. Në Strugë janë regjistruar 2 raste të reja, si dhe në Gostivar dhe Shtip vetëm nga 1 rast.

Nuk ka pacientë të vdekur nga Covid ndërsa janë shëruar vetëm 7.

Deri tani në vendin tonë gjithsej janë infektuar 155823 persona. Prej tyre, 150139 janë shëruar, 5487 kanë vdekur ndërsa rastet aktive për momentin janë 197.//Zhurnal.mk

Related posts

Radev: Rriten pritjet për një kompromis midis Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut

Redaksia

Ashpërsohet retorika e partive në fundin e fushatës

Z H

Maqedoni: Do të krijohet sistem elektronik, qytetarët do të mund të ankohen për administratën publike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More