Agjencia Zhurnal.mk.

7 janari ditë jo pune për të gjithë qytetarët e Maqedonisë, festohen Krishtlindjet

Shkup, 5 janar – Dita e parë e Krishtlindjeve – 7 janari (e premte), sipas kalendarit ortodoks, është ditë jopune për të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Siç kumtoi Ministria e Punës dhe Politikës Sociale, ditë jo pune është shpallur në përputhje me Ligjin për festat.

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale ua uron Krishtlindjet qytetarëve të fesë ortodokse.

Related posts

Pavarësia financiare edhe më tutje problem kryesor në pushtetin gjyqësor

Z.H

Arratisjet nga burgu bëhen përditshmëri, VMRO: Të arratisurit, të afërt me pushtetin

Xh M

Ndryshimet e ligjeve për TVSH dhe për akciza mbërritën në Kuvend

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More