Agjencia Zhurnal.mk.

600 mijë euro bast për fitoren e Barcelonës dhe Arsenalit, nëse ia qëllon Drake merr tre milionë euro

Reperi kanadez, Drake, është i vendosur të fitojë tre milionë euro nëse Barcelona e mund Real Madridin dhe nëse Arsenali fiton kundrejt Leeds United.

Los Blancos do të presin klubin katalanas në stadiumin Estadio Santiago Bernabeu të dielën, më 16 tetor në ndeshjen e parë të ndeshjes më të madhe në Spanjë.

Të dy gjigantët spanjollë hyjnë në përplasjen e suksesshme me një barazim në ndeshjet e tyre përkatëse të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve në mes javë.

Dyshja e La Ligës është e barabartë me pikë në krye të La Ligës duke shkuar në El Clasico në Madrid.

Dhe Drake, emri i vërtetë Aubrey Graham, ka vënë paratë e tij për duelin e suksesshëm, duke vënë bast 616 mijë euro dhe është vendosur për një pagesë prej gati tre milionë euro nëse parashikimi i tij bëhet i vërtetë, raporton Barca Universal.

Artisti ndau këtë në faqen e tij zyrtare në Instagram të shtunën në mbrëmje për të treguar një aksion prej 833 mijë dollarë (850 mijë euro) në Bitcoin duke përdorur një aplikacion bastesh.

“Ky mëngjes duhet të jetë argëtues”, ka shkruar ai.

Ndërkohë, ylli ka reaguar i lumtur ndaj lajmit se Barcelona do të mbajë logon e tij të markës diskografike OVO në fanellën e tyre në El Clasico kundër Real Madrid të dielën.

Barcelona po feston superyllin kanadez pasi është këngëtari i parë që arrin 50 miliardë transmetime të këngëve të tij në Spotify.

Spotify është sponsori kryesor i fanellave të klubit.

Sports Brief më herët raportoi se disa tifozë të Barcelonës kanë reaguar negativisht ndaj bashkëpunimit të klubit me reperin dhe kanë përdorur rrjetet sociale për të shprehur frikën e tyre për partneritetin e ri.

Sipas Sport Bible, këngëtari është fajësuar për disa yje dhe skuadra sportive që humbën ndeshjen ose luftën e tyre të radhës, pasi pozuan për një fotografi me fituesin e çmimeve “Grammy”

Related posts

2 Ton publikon videoklipin e këngës “Gotat nalt”

D V

Soni Malaj mahnit me fizikun atraktiv, ndërsa publikon imazhe në bikini

D V

Liam Payne dhe Kate Cassidy rikthehen sërish bashkë

D V