Agjencia Zhurnal.mk.

6 të shëruar dhe 15 të infektuar me covid në Maqedoni

Shkup, 21 korrik – Në 24 orët e fundit janë bërë 2550 testime, ndërsa janë regjistruar vetëm 15 raste të reja me Covid, informon Zhurnal.

 

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 10, në Dibër dhe Kumanovë nga 2 ndërsa në Tetovë vetëm 1.

Nga ana tjetër janë shëruar 6 pacientë ndërsa nuk ka vdekur asnjë.

Deri tani në vendin tonë janë infektuar 155965 persona. Prej tyre, 150243 janë shëruar, 5488 kanë vdekur ndërsa rastet aktive janë 234.//Zhurnal.mk

Related posts

Moti sot

Redaksia

Kovaçevski: Anëtarët e LSDM-së do ta vlerësojnë punën e udhëheqësisë së partisë

Z.H

MPB realizoi stërvitjen operative – teknike “Pranvera 22”

I.A

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More