Agjencia Zhurnal.mk.

56 raste të reja me Covid

Shkup, 7 tetor – Në 24 orët e fundit në RMV janë bërë 529 testime për Covid, ndërsa janë regjistruar 56 raste të reja, informon Zhurnal.

 

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 36 raste, në Kumanovë 4, Prilep dhe Ohër nga 3, Manastir 2 ndërsa në Kavadar, Veles, Strumicë, Shtip, Negotinë, Kratovë, Krushevë dhe Makedonski Brod nga 1.

Nga ana tjetër janë shëruar gjithsej 69 pacientë ndërsa dy pacientë kanë ndëruar jetë. Bëhet fjalë për pacient 76 vjeç nga Kavadari dhe 85 vjeç nga Shkupi.

Rastet aktive për momentin shënojnë 432./Zhurnal.mk

Related posts

MPB: Në Shkup janë sanksiononuar 160 shoferë, 71 për vozitje të shpejtë

N E

Policia gjenë një veturë të vjedhur në Butel

Xh M

UT dhe shoqatat “Qyteti i Bletëve” dhe “Mjalti i Pollogut” i organizuan garat ndërkombëtare për kualitet të mjaltit

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More