Agjencia Zhurnal.mk.

5 të shëruar dhe 10 të infektuar me Covid, ndërron jetë vetëm një pacient

Shkup, 9 korrik – Në 24 orët e fundit janë bërë 2960 testime, ndërsa janë regjistruar vetëm 10 raste të reja pozitive, informon Zhurnal.

 

Sipas qyteteve, 5 raste janë shënuar në Shkup, ndërsa në Tetovë 4 dhe Manastir 1.

Ka ndëruar jetë veëtm një pacient 64 vjeçar nga Strumica ndërsa janë shëruar pesë pacientë.

Deri tani në vendin tonë janë inefktuar gjithsej 155770 persona. Prej tyre, 150123 janë shëruar, 5487 kanë vdekur ndërsa rastet aktive janë 160.//Zhurnal.mk

Related posts

Ambasadorët në Shkup shprehin ngushëllime për tragjedinë në Tetovë

N E

Qeveri: Sllavica Kotirova drejtoreshë e re e doganave

D V

BE-ja me ndihmë për më të goditurit nga zjarret në Maqedoninë e Veriut

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More