Agjencia Zhurnal.mk.

5 të infektuar dhe 6 të shëruar nga covid, nuk ka viktima

Shkup, 12 korrik – Gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 1,749 teste dhe janë regjistruar 5 raste të reja të KOVID-19:

 

• Tetovë – 3
• Shkup – 2

Nuk është regjistruar asnjë rast vdekjeje.

Janë regjistruar 6 pacientë të rikuperuar :

• Veles – 2
• Shkup, Prilep, Tetovë dhe Pehçevë – nga 1

Deri më tani, janë kryer gjithsej 911,154 teste të Covid-19 në vend.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 155,802, numri i pacientëve të rikuperuar është 150,132, numri i të vdekurve është 5,487 dhe numri i rasteve aktive është 183

Related posts

Gjykata ka refuzuar ta kthejë Rashkovskin në Shutkë, pasi Prokuroria sërish ka kërkuar paraburgim

D V

Qeveria do të mbajë seancën e 118-të

Z H

Ministri i Shëndetësisë, Filipçe: Jemi të gatshëm t’i pranojmë pacientët nga Sofja

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More