Agjencia Zhurnal.mk.

5 shenja që ai nuk është më i dashuruar me ju

Mënyra se si njerëzit shprehin dashurinë e tyre ndryshon. Ata që janë të turpshëm ose të rezervuar mund të jenë romantikë, ndërsa ata që kanë shumë energji mund të kalojnë një kilometër shtesë. Është e vërtetë që disa individë nuk ju çojnë në darka romantike shumë shpesh. Ka njerëz të caktuar që janë gjithmonë atje për t’u siguruar që gjithçka është mirë. Ata kurrë nuk harrojnë ditëlindjet ose përvjetorët tuaj.

Leximi i këtyre 5 indikacioneve mund të ndihmojë në sqarimin e situatës kur pyesni veten nëse ai do të dashurohet përsëri. Zemra juaj duhet të jetë më e qartë pasi të keni lexuar këto sinjale paralajmëruese, pavarësisht nëse ata janë ende të dashuruar me ju (apo jo).

#1 Ai ju përmend me miqtë e tij.

Është një shenjë që djemtë kujdesen më shumë për zonjat e tyre sesa thjesht për një të dashur kur u tregojnë miqve të tyre për gratë e tyre. Në fakt, ato ndryshojnë nga gratë që duan biseda romantike. Nëse ata janë sarkastikë, ata madje mund të shtojnë se pavarësisht nga veçantitë tuaja, ju jeni të mrekullueshëm!

Nëse ai nuk ju do, megjithatë …

Të qenit negativ me dikë tregon se nuk ju intereson ai. Qëndroni larg tij nëse ata e bëjnë këtë ndërsa jeni atje. Nëse ai po përpiqet t’ju bëjë të ndiheni të vegjël, ai po përpiqet t’ju kontrollojë dhe kjo është një shenjë e keqe.

#2 Ai ju kushton vëmendje.

Burrat preferojnë të shkojnë drejt në pikë. Ata janë të paduruar. Si rezultat, kur i dashuri juaj bën një përpjekje për t’ju dëgjuar, ai me të vërtetë shfaqet si një shenjë dashurie. Vëmendja shtesë që i kushtojnë historive tona kur janë të rraskapitur nga një ditë e gjatë në punë është një shenjë e dashurisë së tyre!

Nëse ai nuk ju do, megjithatë …

Sigurisht, ai do të përpiqet të shmangë ose zhvendosë temën, veçanërisht nëse po bën diçka tjetër. Ai madje mund të duket se është i zënë për të shmangur përfshirjen në bisedë me ju. Ai nuk beson se jeni mjaft magjepsëse ose domethënës pasi nuk kujdeset për problemet ose shqetësimet tuaja.

#3 Ai po flirton me ty.

Kur martoheni ose arrini një moshë të caktuar, flirtimi nuk ndalet. Në shenjë tërheqjeje, edhe çiftet e moshuara vazhdojnë të flirtojnë me njëri -tjetrin për aq kohë sa të munden. Pas viteve të martesës, ndjenjat e dashurisë së çifteve mund të jenë të ndryshme. Flirti, nga ana tjetër, e mban atë gjallë dhe shërben si provë.

Nëse ai nuk ju do, megjithatë …

Ai po flirton, por është me dikë tjetër. Edhe në krye të kësaj, ai nuk ka qenë i impresionuar me përpjekjet tuaja deri më tani. Ka njerëz që kanë një dëshirë të ulët seksuale dhe nuk janë romantikë, por ju e njihni burrin tuaj më mirë se kushdo tjetër. Pavarësisht nëse është personaliteti i tij ose një ndryshim në sjelljen që ai nuk do të trajtojë me ju, ju jeni ai që e dini më mirë.

#4 Ai është ziliqar.

Nëse i dashuri juaj shikon dikë tjetër, ju ndiheni ziliqarë. E njëjta gjë duhet të jetë e vërtetë për ta. Sigurimi i xhelozisë së tij nuk kthehet në abuzim ose mbyllje, kjo është vetëm një dëshmi tjetër që ai ende kujdeset për ju dhe dëshiron të jetë me ju.

Nëse ai nuk ju do, megjithatë …

Përfundimisht, zilia evolon në një obsesion. Ju nuk mund të flisni me askënd nga frika se mos nxisni zemërimin e tij, dhe ai mban shënime për këdo që shoqëroheni rregullisht. Kjo nuk është më dashuri!

Por është e mundur që ai të mos kujdeset fare! Është në rregull të dalësh me këdo që dëshiron, përfshirë një burrë tjetër. Ai nuk kujdeset më për ju.

#5 Ai shprehet dhe është i vëmendshëm ndaj jush.

Për disa gra, thirrja e këndshme nuk është e mjaftueshme. Por a ju kujtohet se si ata ju bëjnë të lumtur me gjeste të vogla? Ata kanë një mënyrë të veçantë për të treguar dashurinë e tyre. Çfarë lloj mëngjesi ju japin në mëngjes? Kur jeni të rraskapitur, ata struken me ju, apo përgatisin surpriza të vogla për t’ju ndihmuar të relaksoheni?

Nëse ai nuk ju do, megjithatë …

Kjo nuk përfshin më të bërit të lumtur. Një djalë pa dashuri lë përpjekjen për të mbajtur marrëdhënien gjallë duke bërë më shumë sesa kërkohet. Por të gjithë e dimë se ‘mezi’ nuk është mënyra se si duhet të përparojë një marrëdhënie dashurie. Ai nuk kujdeset më për ju si më parë.

Related posts

3 shenjat e horoskopit që kalojnë më shumë peripeci në dashuri

D V

Fati yt/ Horoskopi, 7 dhjetor 2021

D V

Fati yt/ Horoskopi, 4 shkurt 2022

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More