Agjencia Zhurnal.mk.

5 raste të reja me Covid dhe 1 viktimë, shërohen 86 pacientë

Shkup, 1 korrik – Në 24 orët e fundit janë bërë 2531 testime, ndërsa janë regjistruar 5 raste të reja me Covid, informon Zhurnal.

 

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 2 raste, në Veles, Kavadar dhe Berovë nga 1.

Janë regjistruar 86 pacientë të shëruar ndërsa ka ndëruar jetë vetëm 1 pacient i moshës 76 vjeçare nga Vinica.

Deri tani në vendin tonë janë infektuar gjithsej 155689 persona. Prej tyre, 150063 janë shëruar, 5485 kanë ndëruar jetë ndërsa numri i rasteve aktive është 141.//Zhurnal.mk

Related posts

A do të bëhet Alternativa pjesë e Qeverisë LSDM – BDI, flet Afrim Gashi

Redaksia

Ka përfunduar rikonstruimi i ujësjellësit në Kamjan të Tetovës

Z.H

Do të prodhohen panele solare në Tetovë, në fabrikën ku pronar është Kovaçevski

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More