Agjencia Zhurnal.mk.

490 raste të reja me Covid, vdesin 15 pacientë

Shkup, 23 nëntor – Në 24 orët e fundit janë bërë 2869 testime, ndërsa janë regjistruar 490 raaste të reja me Covid, informon Zhurnal.

 

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 209 raste të reja, në Manastir 42, Prilep 33, Kavadar 30, Veles 18, Kumanovë 17, Resnje 16, Berovë 14, Koçan 12, Gjevgjeli dhe Dellçevë nga 10, Tetovë dhe Shtip nga 8, Strumicë dhe Kriva Pallankë nga 7, Radovish 6, Kërçovë dhe Bogdanc nga 5, Vallandovë, Kratovë, Makedonska Kamenicë dhe Pehçevë nga 4, Ohër, Shën Nikollë dhe Negotinë nga 3, Strugë dhe Vinicë nga 2, ndërsa në Gostivar, Probishtip, Krushevë dhe Makedonski Brod nga 1.

Nga ana tjetër janë shëruar 484 pacientë të shëruar.

Ndërkohë kanë ndëruar jetë gjithsej 15 pacientë.

Deri tani gjithsej janë infektuar 212865 persona. Prej tyre, 197120 janë shëruar, 7464 kanë vdekur ndërsa 8281 janë shëruar.//Zhurnal.mk

Related posts

Në komunën e Aerodromit dhe të Gazi Babës do të nënshkruhet kodeks për zgjedhje korrekte dhe demokratike

D V

Koment/ A mund të bëhet Artan Grubi sërish “enterier” në selinë e VMRO-DPMNE-së?

Redaksia

CIVIL informon për parregullsi gjatë procesit zgjedhor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More