Agjencia Zhurnal.mk.

46 gjoba për shoferë të cilët nuk i respektojnë këmbësorët

Shkup, 29 dhjetor – Ministria e Punëve të Brendshme dje në periudhën prej orës 9.00 deri në orën 13:00 zbatoi aksion të përforcuar kontrollues për sanksionimin e shoferëve të cilët nuk japin përparësi për kalim të këmbësorëve, me çka janë sanksionuar 46 shoferë, njoftuan nga MPB dhe theksuan se të gjithëve u janë përgatitur parashtresa adekuate.

 

“Aksionet e përforcuara kontrolluese vazhdojnë edhe në ditët e ardhshme. Ju bëjmë thirrje të gjithë pjesëmarrësve në komunikacion që t’i respektojnë rregullat në komunikacion dhe bashkërisht të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB.

Related posts

Policia konfiskon armatim në Gjakovë, arrestohet një person

D V

Arrestohet i dyshuari në Ferizaj, i shkaktoi lëndim të rëndë trupor një personi

D V

I hyri me forcë në shtëpi, arrestohet një femër në Prishtinë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More