Agjencia Zhurnal.mk.

Aksident i rëndë – një viktimë dhe tre të lënduar

Ohër, 11 korrik – Një person e ka humbur jetën dhe tre të tjerë janë lënduar në një aksident trafiku, që ka ndodhur më 10.07.2021 në ora 14,40 në rrugën magjistrale Podmolje – Ohër, para Manastirit “Shën Erazmo”.

 

“Aksidenti ka ndodhur mes veturës “Folksvagen golf” me targa të Ohrit, me shofer Lj.G.(51) nga Ohri, mes automjetit “Audi A4” me targa të Ohrit, me shofer E.Lj.(22) nga Ohri, mes veturës “Folksvagen golf” me targa të Ohrit me shofer A.Xh.(46) nga Struga dhe automjetit transportues “Skanija” me targa të Ohrit me shofer T.Gj.(38) nga Ohri.

Në fatkeqësi, bashkudhëtari në veturën “Folksvagen golf”, H.G.(78) nga Ohri, nga lëndimet e marra, ka vdekur gjatë rrugës për në spitalin “Shën Erazmo”. Lëndime të rënda trupore kanë marrë Lj.G., kurse lëndime të lehta trupore kanë marrë A.Xh. dhe E.Lj. të konstatuara në spitalin “Shën Erazmo””, thuhet mes të tjerash në njoftimin e Ministrisë së Punëve të Brendshme.

Në vendngjarje, ekspertizë kanë kryer ekipi i Sektorit të Punëve të Brendshme në Ohër.

Related posts

Gjendet pa shenja jete një femër në Prizren

D V

Në Shkup 238 kundërvajtje rrugore, 43 për vozitje të shpejtë

D V

Vidhen dy vetura në garazhin e një shtëpie në Suharekë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More