Agjencia Zhurnal.mk.

410 raste të reja me Covid

Shkup, 1 dhjetor – Në 24 orët e fundit janë bërë 2674 testime për Covid, ndërsa janë regjistruar 410 raste të reja pozitive, informon Zhurnal.

 

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 185 raste të reja, më pas në Manastir 31, Prilep 22, Ohër dhe Strumicë nga 15, Veles, Kavdar dhe Shtip nga 14, Kumanovë 13, Tetovë dhe Koçan nga 10, Dellçevë 8, Kriva Pallankë dhe Probishtip nga 6, Radovish, Vallandovë dhe Demir Hisar nga 5, Berovë, Kratovë dhe Krushevë nga 4, Negotinë 3, Gjevgjeli, Shën Niokllë, Resnje, Vinicë, Makedonski Brod dhe Makedonska Kamenicë nga 2 ndërsa në Gostivar, Strugë, Bogdanc, Pehçevë dhe Dojran nga 1.

Ndërkohë kanë kanë ndëruar jetë 11 pacientë ndërsa 290 janë shëruar.

Deri tani në vendin tonë gjithsej janë infektuar 215995 persona. Prej tyre, 200293 janë shëruar, 7592 kanë vdekur ndërsa rastet aktive janë 8110.//Zhurnal.mk

Related posts

Vazhdon shtrenjtimi i derivateve, dizeli shtrenjtohet për 2,5 denarë

Z H

Vazhdon bashkëpunimi mes mediumeve dhe gjykatave, u promovua “rendi shtëpiak” gjyqësor

D V

Urim nga ministri bullgar për Punë të Jashtme Stoev me rastin e Ditës së pavarësisë së Maqedonisë së Veriut

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More