Agjencia Zhurnal.mk.

4 të shëruar 19 raste të reja me Covid, nuk ka viktima

Shkup, 8 korrik – Në 24 orët e fundit janë bërë 2518 testime, ndërsa janë regjistruar 19 raste të reja me Covid, informon Zhurnal.

 

Sipas qyteteve, në Tetovë janë regjistruar 11 raste të reja ndërsa në Shkup 8. Në tjerat qytete nuk ka raste të reja.

Nuk ka pacientë të cilët kanë ndëruar jetë si pasojë e Covid ndërsa janë shëruar vetëm 4.

Deri tani në vendin tonë gjithsej janë infektuar 155760 persona. Prej tyre 150118 janë shëruar, 5486 kanë vdekur ndërsa rastet aktive janë 156.//Zhurnal.mk

Related posts

Ivanovska: Qeveria të heqë dorë nga angazhimi i “Bechtel dhe Enka” përmes “ligjit të veçantë”

R Zh

Prej sot në kafene vetëm me 2 doza të vaksinave, paralajmërohen dhe masa të reja

Z H

Temperaturat deri në 35 gradë, në fund të javës kushte për shi të rrëmbyeshëm

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More