Agjencia Zhurnal.mk.

315 shoferë të gjobitur për ngasje të shpejtë

Policia gjatë ditës së djeshme në tërë territorin e vndit ka sanksionuar gjithsej 315 shoferë, të gjithë për ngasje të shpejtë. 22 prej tyre kanë lëvizur me shpejtësi mbi 50/h mbi të lejuarën, ndërsa 3 prej tyre madje 70/km/h mbi të lejuarën, informon Zhurnal.

 

166 shoferë e kanë tejkaluar shpejtësinë në vend të banuar ndërsa 149 jashtë vendbanimeve.

MPB njofton se këto kontrolle do të vazhdojnë edhe ditët në vijim./Zhurnal.mk

Related posts

Shpërthim në një objekt në Shkup, lëndohet një person

D V

74 vjeçari ka braktisur spitalin dhe nuk është kthyer në shtëpi, policia po e kërkon

Z.H

Dje janë sanksionuar 229 drejtues të automjeteve për vozitje të shpejtë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More