Agjencia Zhurnal.mk.

276 raste të reja me virusin Korona në 24 orët e fundit

Shkup, 5 dhjetor – Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 2.720 teste të kryera janë regjistruar 276 raste të reja me virusin korona, 130 raste janë regjistruar vetëm në Shkup.

 

Autoritetet shëndetësore njoftojnë se janë regjistruar edhe 249 pacientë të shëruar. Ndërkaq në raportin e sotëm janë regjistruar edhe pesë viktima.

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 217.301, raste, prej të cilëve 203.574 janë shëruar, kurse 7.641 kanë ndërruar jetë. Aktualisht vendi numëron 6.086 raste aktive me Covid-19.

Related posts

LSDM: Mickoski me çdo kusht mbron dhunuesit dhe organizatorët e 27 prillit

D V

Anketë e re: PDSH-ja thellon avantazhin në Tetovë, BDI ruan epërsinë në Gostivar

D V

Policia kufitare nga pjesa jugperëndimore sivjet ka parandaluar 123 kalime ilegale

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More