Agjencia Zhurnal.mk.

26,886 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 26,886.

 

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 115,657, ndërsa nga fillimi i pandemisë kanë vdekur 2,503 persona.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 825.745 doza të vaksinës.

Deri më sot 276.890 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Related posts

Berisha: LVV ka kopjuar programin e PDK-së

D V

KQZ: Dalja e qytetarëve në zgjedhje është 43%, ka filluar numërimi i fletëvotimeve

D V

Refuzohet kërkesa e policit për hedhjen e aktakuzës që e ngarkon atë dhe tre të tjerë për organizim të bixhozit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More