Agjencia Zhurnal.mk.

24 vite nga rënia e Fehmiut e Xhevës, Ahmeti: Veprimtaria e tyre nuk harrohet

Shkup, 22 Shtator – Kreu i BDI-së Ali Ahmeti 24 vjetorin e rënies së Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit e ka përkujtuar si rënie heroike që do mbetet gjatë në kujtimet tona sepse e dështën lirinë më shumë se jetën.

 

Vitet ikin por veprimtarinë e tyre nuk do e harrojmë asnjëherë dhe shqiptarët do t’i kujtojnë përjetësisht, ka shkruar mes tjerave Ahmeti.

24 vite nga rënia e tyre heroike. Ideali i Fehmi dhe Xhevë Lladrovci për çlirimin dhe lirinë e popullit mbetet në kujtimet tona si sot, sepse e deshtën lirinë më shumë se jetën.

Vitet ikin por veprimtarinë e tyre nuk do e harrojmë asnjëherë dhe shqiptarët do t’i kujtojnë përjetësisht.

Lavdi veprës së Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=630597248434401&set=a.465898708237590

Related posts

Iniciativa për Referendum nga VMRO pa emrin kushtetues

Xh M

Në RMV në vitin 2022 ende nevojë bazike janë ndërtimi i shkollave dhe rrugëve

I.A

Osmani-Peleshi: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria japin kontribut të rëndësishëm për stabilitetin dhe sigurinë rajonale

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More