Agjencia Zhurnal.mk.

24 vite nga humbja e Beqir Limanit, Ahmeti: Kishte virtyte të larta morale dhe kombëtare

Shkup, 18 Shtator – Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti me rastin e 24 vjetorit të vdekjes së veprimtarit Beqir Limani, e ka kujtuar atë duke thënë se ishte ndër frymëzuesit e hapave që më vonë ndryshuan gjendjën në Ballkan.

 

Sot, pas 24 viteve, figura e Beqir Limanit qëndron e lartësuar përkrahë figurave meritore të popullit shqiptar, shkruan mes tjerave Ahmeti.

I lindur në vitin 1952, që në moshë të re filloi veprimtarinë si aktivist. Kishte virtyte të larta morale dhe kombëtare në përmbushjen e detyrave për kombin.

Beqir Limani ishte ndër frymëzuesit e hapave që më vonë ndryshuan gjendjën në Ballkan.

Sot, pas 24 viteve, figura e Beqir Limanit qëndron e lartësuar përkrahë figurave meritore të popullit shqiptar.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=627753215385471&set=a.465898698237591

Related posts

Moti sot me diell me temperatura deri 16 gradë

Z.H

Në vendkalimin kufitar Tabanocë pritet 30 – 45 minuta

D V

Reagim i Ambasadës së Rusisë për dëbimin edhe të gjashtë diplomatëve rusë nga shteti

I.A

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More