Agjencia Zhurnal.mk.

229 pacientë në trajtim nga COVID-19, prej tyre 20 janë në mjekim intensiv

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se në klinikat COVID-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, në trajtim mjekësor janë 229 pacientë nga COVID-19.

Sipas njoftimit thuhet se 156 pacientë janë me oksigjeno-terapi, kurse në Mjekim Intensiv janë 20 pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 78 pacientë

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 17 pacientë

Klinika e Pediatrisë,10 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë,13 pacientë

Spitali i Prizrenit, 19 pacientë

Spitali i Gjilanit, 21 pacientë

Spitali i Pejës, 19 pacientë

Spitali i Gjakovës, 28 pacientë

Spitalit Mitrovicës, 12 pacientë

Spitali i Ferizajt, 11 pacientë. 

ShSKUK: 229 pacientë në trajtim nga Covid-19Bazuar në raportet e datës 7 shkurt 2022 nga klinikat Covid-19 në QKUK dhe…

Posted by Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës on Monday, February 7, 2022

Related posts

Komiteti i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës: BE të përshpejtojë integrimin e Ballkanit Perëndimor- Kosovës t’i liberalizohen vizat

D V

Specialja pranon edhe 84 viktima të tjera në rastin ndaj Thaçit dhe të tjerëve, refuzohen 86 kërkesa

D V

Zgjedhjet presidenciale në Serbi, Vuçiq: Serbët do të votojnë në gjithë Kosovën

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More