Agjencia Zhurnal.mk.

Kryendeshja në Therandë, luhet për vendin e parë

Sot (e diel) janë në orar për t’u zhvilluar edhe dy ndeshjet e fundit të sezonit vjeshtor apo më saktë të javës së 18-të në BKT Superligën e Kosovës.

Të shtunën u zhvilluan tri ndeshje interesante, ku Llapi mposhti 3-2 Prishtinën, Drita triumfoi 3-1 ndaj Ulpianës, ndërsa Drenica fitoi në udhëton 2-0 te Feronikeli.

Interesant pritet të jetë edhe në dy takimet e sotme, ku luhet për titull kampion vjeshtor dhe mbijetesë.

Ndeshja më interesante padyshim së është ajo në mes të Ballkanit dhe Gjilanit, e cila zhvillohet në “Stadiumin e Qytetit” në Suharekë me fillim nga ora 13:30.

Fitorja secilën skuadër do ta qonte në pozitën e parë dhe do ta shpallte kampion vjeshtor, ndërsa Ballkani do ta arrinte edhe me një barazim.

Përballja tjetër, jo më pak interesante pritet të zhvillohet në stadiumin “Liman Gegaj”, ku Malisheva pret Dukagjinin.

Ky takim pritet të fillojë nga ora 13:00.

Related posts

299 raste të reja dhe 32 të vdekur në Maqedoninë e Veriut nga Covid-19

D V

Samit i sportit: Prezantimi i tendencave sportive dhe krijimi i udhëzimeve për përmirësimin e sistemit sportiv

Z.H

Zejd Rexhepi për largimin nga partia: Ishte vendim i vështirë, por i pashmangshëm

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More