Agjencia Zhurnal.mk.

21 persona kanë humbur jetën në një zjarr në një ndërtesë banimi në Rripin e Gazës

Së paku 21 persona kanë humbur jetën dhe disa janë lënduar nga zjarri që ka shpërthyer në një ndërtesë në Rripin e Gazës.

 

Zjarri shpërtheu në një ndërtesë banimi në kampin e refugjatëve Xhabalia në pjesën veriore të Rripit të Gazës.

Xhabalia është një nga tetë kampet e refugjatëve në atë rajon. Rripi i Gazës është shtëpia e 2.3 milion njerëzve, duke e bërë atë zonën më të dendur të populluar në botë.

Related posts

Gjelbërimi, rruga efikase për uljen e karbonit

Redaksia

OBSH bën thirrje për anulim të disa organizimeve për shkak të Omicronit

D V

Punëtorët e Google e vazhdojnë ‘punën nga shtëpia’ deri në vitin 2022

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More