Agjencia Zhurnal.mk.

200 punonjës nën terror prej 3 javësh/ Prokuroria përgënjeshtron policinë

Edi Rama ka gjetur momentin të hakmerret ndaj deputetit të Partisë Demokratike, Agron Shehaj, pas denoncimeve të forta të këtij të fundit ndaj kryeministrit dhe anëtarëve të kabinetit qeveritar. 

Denoncimet e forta të Shehajt kanë qenë ato për shpalljen me vendim qeverie investitorë strategjikë Olta Xhaçkën dhe Damian Gjiknurin, të cilët do të ndërtojnë resorte luksoze me 5 yje në bregdetin e jugut.

Ishte vetë deputeti Shehaj që denoncoi nga foltorja e Kuvendit sulmin arbitrar të policisë. Biznesit të tij i është vendosur shiriti

Shehaj tha se Rama dërgoi policinë te biznesi i tij për t’i mbyllur gojën.  

Ligjvënësi demokrat publikoi pamje të forcave të policisë brenda biznesit të tij dhe zbuloi se prej dy javësh policia ka sekuestruar de facto biznesin e tij, duke i bllokuar hyrjen 200 punonjësve. 

Related posts

Në Shqipëri 6 të vdekur dhe 1562 të reja me COVID-19

D V

Aksident në Rrugën e Arbrit/ Plagoset drejtuesi i fadromës që po punonte në tunelin e Murrizit

Xh M

Majko për Vuçiqin: Bëri një marrëveshje që të jetojë si gënjeshtar e jo si dështak

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More