Agjencia Zhurnal.mk.

2 vjet me COVID, IKSHPK bën thirrje për vazhdim të zbatimit të masave

Në dy vjetorin e rasteve të para të konfirmuara me COVID-19 në Kosovë , Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës sot ka bërë thirrje për vazhdim të zbatimit të masave.

Ata u shprehën se epiket e insitutit po punojnë pandërprerë deri në përfundimin final të pandemisë, përcjell Klankosova.tv.

“Të gjithë pa dallim dhe domosdoshmërisht duhet të vazhdojmë të zbatojmë masat parandaluese kundër COVID-19 dhe rekomandimet e profesionistëve shëndetësor! Prandaj, në vazhdimësi vlen për secilin person dhe më tej vazhdojmë të bëjmë thirrje: Mbulo gojën dhe hundën me maskë! Mbaj higjienën! Respekto distancën! VAKSINOHU!”, thuhet në postimin e IKSHPK-së në Facebook.

Related posts

Rifunksionalizohet terminali doganor i Trepçës, Kurti: Padrejtësisht kjo hapësirë i është dhënë një privati, po e korrigjojmë një dëm të bërë para 7 vjetëve

D V

Gjenden mbetje mortore në Prizren, dyshohet të jenë nga lufta e fundit në Kosovë

D V

Në autobusin që u sulmua me armë në Gllogjan ishin tetë persona

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More