Agjencia Zhurnal.mk.

18 raste të reja me Covid dhe 7 të shëruar

Shkup, 14 korrik – Në 24 orët e fundit janë bërë 2798 testime, ndërsa janë regjistruar 18 raste të reja, informon Zhurnal.

 

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 11, në Tetovë 6 ndërsa në Shën Nikollë 1.

Nuk ka pacientë të vdekur nga Covid ndërsa janë shëruar 7.

Deri tani në vendin tonë janë infektuar gjithsej 155840 persona. Prej tyre, 150146 janë shëruar, 5487 kanë vdekur ndërsa rastet aktive disi kanë filluar të rriten, dhe numri sot shënon 207.//Zhurnal.mk

Related posts

Petkov për “Shpigel”: Ne mbështetemi në negociata dhe jo në propagandë

D V

OBRM-PDUKM po shqyrton opsionet për një votë mosbesimi të jetë të enjten

D V

RMV, çdo i katërti person që ka humbur punën është person i ri, të rinjtë pa perspektivë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More