Agjencia Zhurnal.mk.

170 gjoba në Shkup, 84 për tejkalim të shpejtësisë

Shkup, 22 maj – Ministria për Punë të brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit ka regjistruar gjithsejtë 170 shkelje të rregullave të trafikut, prej tyre: 84 për tejkalim të shpejtësisë, 7 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 28 për ngasje të makinës në gjendje të dehur.

Sipas MPB-së janë shqiptuar dhe 4 gjoba për makina teknikisht të parregullta dhe të pa regjistruara, 3 për mosvënien e rripit të sigurisë, si dhe u janë shqiptuar 9 gjoba motoçiklistëve…

Related posts

Për LSDM-në Talat Xhaferi është zgjidhje e duhur dhe e mirë për një kryeministër teknik deri në zgjedhje

Xh M

Taravari: Vendimi që kryeministër teknik të jetë Xhaferi, duhet të mbështetet nga të gjithë

Xh M

Mariçiq: Ndryshimet kushtetuese janë kushti i vetëm për të vazhduar rrugën tonë drejt BE

Xh M