Agjencia Zhurnal.mk.

17 viktima dhe 101 raste të reja me Covid

Shkup, 6 dhjetor – Në 24 orët e fundit janë bërë 1299 testime për Covid ndërsa janë regjistruar 101 raste të reja, informon Zhurnal.

 

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 59 raste të reja, në Kavadar 10, Manastir 8, Prilep 7, Shtip 3, Tetovë, Gostivar, Veles, Koçan dhe Negotinë nga 2, Kërçovë Resnje, Vallandovë dhe Makedonski Brod nga 1.

Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndëruar jetë gjithsej 17 pacientë ndërsa janë shëruar 393.

Deri tani në vendin tonë janë infektuar gjithsej 217400 persona. Prej tyre, 203967 janë shëruar, 7658 kanë vdekur ndërsa 5775 është numri i rasteve aktive.//Zhurnal.mk

Related posts

Zjarr në një automjet motorik në lëvizje në Kërçovë

D V

Krijohen vende të reja parkimi në Komunën e Çairit

Z H

Zaevi në takim me LSM-në: Qeveria është në anën e punonjësve, dialogu social vazhdon

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More