Agjencia Zhurnal.mk.

155 raste të reja me covid, vdesin 13 pacientë

Shkup, 22 nëntor – Në Maqedoni gjatë ditës së djeshme janë bërë 1179 testime për Covid ndërsa janë regjistruar 155 raste të reja pozitive, informon Zhurnal.

 

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 113, në Kavadar 8, Kumanovë dhe Manastir nga 6, Prilep dhe Koçan nga 4, Resnje 3, Ohër, Gjevgjeli dhe Negotinë nga 2, Strugë, Kriva Pallankë, Berovë, Dellçevë dhe Makedonski Brod nga 1.

Janë regjistruar 387 pacientë të shëruar ndërsa kanë vdekur 13. Bëhet fjalë për pacientë të moshës 84,83, 72, 69, 68, 63, 50, 67, 64, 50, 68, 69 dhe 82.

Rastet aktive për momentin janë 8290.//Zhurnal.mk

Related posts

Analizë/ Kryeministri shqiptar gjallë apo vdekur, bëhet apo s’bëhet?

N E

Filipçe: Nga mesi i tetorit do të ketë masë të re me të cilën do të mund të funksionojnë vetëm qytetarët e vaksinuar plotësisht

D V

MATTO: Delegacioni ekonomik nga Edreneja për vizitë në Maqedoninë e Veriut

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More