Agjencia Zhurnal.mk.

15 ushqimet më të mira për të rritur imunitetin

Të ushqesh trupin me ushqime të caktuara mund të ndihmojë në mbajtjen e sistemit tuaj të fortë të imunitetit.

 

Nëse jeni duke kërkuar mënyra për të parandaluar ftohjet e dimrit dhe gripin, hapi juaj i parë duhet të jetë një vizitë në dyqanin ushqimor.

Kur të shkoni atje mos harroni për të blerë këto ushqime që njihen si më përforcuesit e sistemit imunitar.

 • Frutat argume
 • Speca të kuq
 • Brokoli
 • Hudhra
 • Xhenxhefil
 • Spinaq
 • Jogurt
 • Bajame
 • Shafran i Indisë
 • Çaj i gjelbër
 • Papaja
 • Kivi
 • Mish pule
 • Fara luledielli
 • Butak (fruta deti)

Related posts

Katër shenjat më besnike të Zodiakut

Lea Muslija

Çfarë të mirash i sjell organizmit ngrënia farave të lulediellit

Xh M

Pse nxehet telefoni juaj?

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More