Agjencia Zhurnal.mk.

14 viktima dhe 326 raste të reja me Covid

Shkup, 15 dhjetor – Në 24 orët e fundit janë bërë 2565 testime, ndërsa janë regjistruar 326 raste të reja me Covid, informon Zhurnal.

 

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 145 raste të reja, në Prilep 22, në Manastir 21, Kavadar dhe Ohër nga 15, Strumicë 14, Shtip 12, Kumanovë 11, Vallandovë 9, Radovish 7, Veles, Koçan dhe Kriva Pallankë nga 5, Tetovë dhe Resnje nga 4, Sveti Nikollë 3, Berovë, Probishtip dhe Bogdanc nga 2 ndërsa në Strugë, Dellçevë, Vinicë, Demir Hisar dhe Makedonski Brod nga 1.

Kanë ndëruar jetë 14 pacientë ndërsa janë shëruar 242 të tillë.

Deri tani në vendin tonë gjithsej janë infektuar 220169 persona. Prej tyre, 206903 janë shëruar, 7768 kanë vdekur ndërsa rastet pozitive shënojnë 5498.//Zhurnal.mk

Related posts

Milloshoski i bindur: Deri në qershor nuk ka datë për Maqedoninë

Z H

Në Budapest u mbajt takimi i dhjetë odave ekonomike nga Ballkani Perëndimor dhe nga Grupi i Vishegradit

D V

KRRE e fitoi statusin e vëzhguesit në Agjencinë për bashkëpunim të rregullatorëve energjetikë të BE-së

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More