Agjencia Zhurnal.mk.

134 shkelje në trafik në Shkup, 44 për tejkalim të shpejtësisë

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit janë shqiptuar gjithsejtë 134 gjoba, prej të cilave44 për tejkalim të shpejtësisë, 11 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 10 për përdorim të telefonit celular gjatë vozitjes dhe 51 për parkim të parregullt.

 

Nga MPB-ja njoftojnë se kontrollet e shtuara do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim, andaj bëjnë thirrje për respektim të rregullave në trafik, gjë që do të ndikonte në rritjen e sigurisë në komunikacion.

Related posts

Arrestohet një person i dyshuar për disa vjedhje në Mitrovicë

D V

Lezhë/ Shiste kanabis, në pranga 25-vjeçari

D V

Gjashtë raste të dhunës në familje në 24 orët e fundit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More