Agjencia Zhurnal.mk.

131 shoferë të gjobitur për ngasje të shpejtë

Shkup, 22 shtator – Gjatë ditës së djeshme në gjithë territorin e shtetit janë shqiptuar gjithsej 131 sanksione për ngasje të shpejtë. Katër prej shoferëve të gjobitur kanë tejkaluar shpejtësinë mbi 50km/h nga e lejuara ndërsa tre prej tyre madje 70km/h mbi të lejuarën, informon Zhurnal.

 

MPB njofton se këto aksione të përforcuara në komunikacion do të vazhdojnë edhe më tej me qëllim për të siguruar rrugë më të sigurta./Zhurnal.mk

Related posts

Kapen rreth 400 mijë dollarë të falsifikuara dhe drogë, mes të arrestuarve edhe fëmijë

Z.H

Policia kufitare sekuestron mall të kontrabanduar në Muçivërcë

D V

Shkup/ Arrestohet 31 vjeçari pasi i gjenden 400 gram kokainë (Video)

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More