Agjencia Zhurnal.mk.

131 gjoba në Shkup, 25 vozitës pa patentë shoferi

Shkup, 19 Shtator – Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit janë regjistruar gjithsejtë 131 shkelje të rregullave në trafik, prej tyre: 18 për tejkalim të shpejtësisë, 25 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 14 për vozitje në gjendje të dehur.

 

Sipas njoftimit të MPB-së janë shqiptuar dhe 7 gjoba për mos-regjistrimin e makinave, tre për vozitës fillestar, 8 për përdorim të telefonit gjatë vozitjes dhe 7 për kalim në të kuqe në semaforë.

Related posts

Vdes nëna e Kadri Veselit

Z.H

Tri raste të dhunës në familje në Gjakovë – një femër kanos ish burrin, prindërit i bëjnë presion vajzës dhe bashkëshorti nga Gjermania kanos gruan

D V

Vdes një person në Kamenicë pasi ishte lënduar duke prerë dru

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More