Agjencia Zhurnal.mk.

130 shoferë të gjobitur në Shkup, 72 për vozitje të shpejtë

Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (04.09.2023) ka vazhduar me kontrolle në zonën e komunikacionit.

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 130 gjoba, nga të cilat 72 për drejtim të automjetit mbi shpejtësinë e lejuar, 10 gjoba për drejtim automjeti pa patentë shofer, katër sanksione për vozitje nën ndikimin e alkoolit.

“Janë vendosur 4 gjoba për përdorim të celularit gjatë drejtimit të automjetit, tre sanksione për kalim sinjali të mbyllur (drita e kuqe)”.

“Kontrollet e trafikut do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit në mënyrë që të rrisim sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB.

Related posts

Pronari i një kompanie në Tetovë thotë se është mashtruar, i janë marrë mbi 21.000 euro

D V

Aksident i rëndë në autostradën Gostivar-Tetovë, ka të lënduar

Xh M

79-vjeçari ka sulmuar një polic në Kumanovë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky