Agjencia Zhurnal.mk.

13 mënyra të thjeshta dhe të lira se si të kujdeseni për këpucët tuaja

Mbi 300 milionë palë këpucë përfundojnë në depo çdo vit. Por ne mund të zvogëlojmë sasinë e këtyre këpucëve duke iu mësuar se si t’i bëni këpucët e vjetra të preferuara të duken të reja

 

Ne ju sjellim disa këshilla të buxhetit të ulët që mund të ndihmojnë që këpucët e vjetra të duken më mirë se të rejat.

Ju ndoshta nuk keni dëgjuar shumë për këto truke, prandaj sigurohuni që t’i kontrolloni ato!

Sigurisht, në sajë të teknologjisë moderne ka shumë mënyra për t’u kujdesur për këpucët tona.

Megjithatë, nganjëherë mund t’i përdorim vetëm artikujt që kemi në dorë, duke na dhënë disa zgjidhje të mira të buxhetit të ulët!

1: Përdorni ngjitës për të rregulluar thembrat e këpucëve që rrëshqasin.

2: Përdorni deodorant dhe pudër të bebeve për të hequr erën e keqe të këpucëve.

3: Përdorni bukë të ndenjur për të pastruar këpucët antilope.

4: Përdorni llak të flokëve për të mos rrëshqitur këmbët në këpucë të rrëshqitshme.

5: Përdorni hidrogjen dhe sodë buke për t’i kthyer bardhësinë këpucëve.

6: Përdorni alkool për të hequr qafe njollat.

7: Përdorni letër gëlqere për të rregulluar këpucët e rrëshqitshme.

8: Përdorni çaj në qese për të hequr qafe erën e keqe.

9: Përdorni shishe të verës për të ruajtur formën e këpucëve tuaja.

10: Përdorni miell tërshëre për të hequr njollat e yndyrave.

11: Përdorni aceton të thonjve për pastrimin e këpucëve.

12: Përdorni sapun për të parandaluar erën e pakëndshme.

13: Përdorni një gazetë për të shkëlqyer këpucët tuaja.

Related posts

Prind i mirë?! Ja si të silleni me fëmijët

Xh M

Shenjat më xheloze të horoskopit, nga të cilat duhet të keni kujdes

Lea Muslija

Kuletat në disa lokacione në Shkup, surprizojnë qytetarët!

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More