Agjencia Zhurnal.mk.

128 shoferë të gjobitur për ngasje të shpejtë

Shkup, 1 dhjetor – Ministria e Punëve të Brendshme dje ka kryer kontroll të intensifikuara aksionale në territorin e vendit për sanksionimin e automjeteve që lëvizin me shpejtësi më të madhe se shpejtësia e lejuar, me ç’rast janë sanksionuar 128 shoferë.

Siç njoftoi sot MPB-ja, shtatë prej tyre udhëtonin me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar. Në të njëjtën kohë, 79 automjete kanë tejkaluar shpejtësinë në vendbanim, ndërsa 49 jashtë vendbanimit.

Aksionet e intensifikuara të kontrolleve vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Related posts

Bastisje në Manastir, ndalohen dy persona, gjendet droga

Xh M

Vritet një grua dhe plagoset një burrë në Ferizaj

D V

Arrestohen katër hajdutë, me veturën e vjedhur “Yugo” kishin kryer vjedhje të rënda

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy