Agjencia Zhurnal.mk.

124 të infektuar dhe asnjë i vdekur në 24 orët e fundit në Maqedoni

Shkup, 28 prill – 124 persona të infektuar të rinjë nga Covid 19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Maqedoni, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 67 raste, në Manastir 24, Prilep 8, Ohër 5, Berovë 4, Tetovë dhe Kërçovë nga 3, Kumanovë 2, ndërsa në Kavadar, Veles, Gostivar, Strumicë, Koçan, Resnje, Dellçevë dhe Kratovë nga 1.

Ndërkohë janë shëruar 114 pacientë e të vdekur nga Covid nuk ka.

Në 13 qytete të Maqedonisë nuk ka asnjë rast aktiv ndërsa në Shkup janë 266 raste aktive. Në gjithë Maqedoninë rastet aktive shënojnë 503.

Numri i të vdekurve gjithsej ka arritur 9278./Zhurnal.mk

Related posts

Komisioni për Ndjekjen e Komunikimeve do ta shqyrtojë Raportin vjetor për punën e OTA-s për vitin 2022

Z.H

Po vijnë të rreshurat

Xh M

Ligji i denoncuesve, qytetarët po denoncojnë paligjshmëritë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More