Agjencia Zhurnal.mk.

12 deputetët e ASH-AAA e kanë nënshkruar bashkë me VMRO-DPMNE-në rrëzimin e Qeverisë!

Shkup, 5 nëntor – Grupit parlamentar i VMRO-DPMNE-së është duke mbledhur nënshkrime për mocion votëbesimi ndaj Qeverisë. Për momentin kanë nënshkruar deputetët e VMRO-së dhe 12 deputetët e koalicionit Alternativë –Aleancë.

 

Ndërkaq pritet që të nënshkruajnë edhe PLD dhe deputetët e Partisë E majta.

Ndërkohë pritet edhe vendimi i Lëvizjes BESA, nga ku thanë se sot dhe nesër do të zhvillojnë bisedime brenda partiake, për të parë nëse do të qëndrojnë ose do të dalin nga Qeveria. Sekretari gjeneral i Partisë Arjanit Hoxha tha se shumë shpejt do ta marrin vendimin për të dalë nga qeveria, ndërsa ai që tani nuk do të jetë ministër në një qeveri bashkë me BDI-në. 

Related posts

Bekteshi: Ulje e faturave të energjisë elektrike për kategoritë të cilët nuk janë përfitues të ndihmës

D V

Lëvizja Besa: Zgjedhje sa më të shpejta parlamentare dhe të hiqet Qeveria teknike

Z.H

Konfirmohen ndryshimet për paga më të larta në sektorin gjyqësor dhe të prokurorisë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More