Agjencia Zhurnal.mk.

111-vjetori i themelimit të Forcave të Armatosura, Begaj: Janë krenari kombëtare, kanë arritur me sukses të mbajnë lart flamurin

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj uroi Forcat e Armatosura të Shqipërisë për 111-vjetorin e themelimit.

Në një mesazh të posaçëm në profilin zyrtar në facebook, Presidenti Begaj shprehet se Forcat e Armatosura janë krenari kombëtare që kanë arritur me sukses të mbajnë lart flamurin dhe emrin e Shqipërisë.

Presidenti vlerësoi angazhimin e tyre në një sërë misonesh dhe operacionesh për paqen dhe sigurinë në vend, rajon dhe në botë, si dhe përmbushjen e detyrave me dinjitet, përkushtim dhe profesionalizëm.

Kreu i shtetit në cilësinë e Komandantit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura u shpreh gjithashtu se angazhimi i ushtarakëve ndaj Atdheut, Nderit dhe Detyrës mbetet i shenjtë dhe mbështetja e shoqërisë për Forcat e Armatosura do jetë e pakursyer.

“Në këtë ditëlindje të 111-të të tyre ne përulemi, nderojmë dhe jemi mirënjohës për shërbimin, kontributin dhe sakrificat e të gjithë efektivëve që kanë shërbyer dhe vazhdojnë të shërbejnë në Forcat e Armatosura”, shkruan Presidenti Begaj në këtë përvjetor të themelimit të Forcave të Armatosura të Shqipërisë.

Related posts

Peleshi publikon pamjet: Edhe 1 ditë nga inaugurimi i Bazës Ajrore të NATO-s në Kuçovë, hap në fuqizimin e kapaciteteve tona ushtarake

Xh M

Berisha: Me firmën e Ramës dhe Veliajt janë shpenzuar nga buxheti i shtetit 200 mln euro dhe asnjë incenerator nuk punon

Xh M

Ndahet nga jeta profesori i njohur, Kristaq Berxholi

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy