Agjencia Zhurnal.mk.

11 tetori ditë jopune për të gjithë qytetarët e Maqedonisë

Shkup, 9 tetor – Ministria për Punë dhe Politikë Sociale njofton se 11 tetori është ditë jopune për të gjithë qytetarët e Maqedonisë së Veriut.

“Sipas Ligjit për festa në RMV, 11 tetori 2023, e mërkurë, Dita e Kryengritje Popullore, është ditë jopune për të gjithë qytetarët e Maqedonisë së Veriut,”, thuhet në njoftimin e MPPS-së.

Njëkohësisht, MPPS të gjithët qytetarëve ju uron Ditën e Kryengritje Popullore.

Related posts

Ambasadorja ukrainase në Shkup: Agresioni rus në Ukrainë, sulm ndaj gjithë botës demokratike

Xh M

Mjekët kërkojnë rritje pagash e pacientët shërbime

Xh M

Dallimet në paga, rritet numri i punëtorëve me pagë minimale, Sektori IT kryeson me pagë më të lartë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy