Agjencia Zhurnal.mk.

11 ambulanca dhe 100 kamionë me ndihma të dërguara nga Turqia arrijnë në Gaza

Njëmbëdhjetë ambulanca dhe rreth 100 kamionë që transportonin ndihma të dërguara nga Turqia kanë arritur në Gaza.

Këtë e ka bërë të ditur Shoqata e Gjysmëhënës së Kuqe Palestine, e cila bëri të ditur se ndihmat kanë arritur në Gaza përmes pikës kufitare Rafah, shkruan CNN.

Tutje,  bëhet e ditur se kamionët përfshijnë ushqim, ujë dhe furnizime të ndryshme mjekësore.

Related posts

Makina godet turmën, të paktën 15 të lënduar në qytetin në perëndim të Polonisë

Xh M

Cameron: Putini u përpoq të heshtë Navalnyn, por bota po shikonte

Xh M

Nëna e dy fëmijëve vdes papritur gjatë fluturimit në linjat American Airlines

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy