Agjencia Zhurnal.mk.

108 raste të reja me Covid gjatë vikendit

Shkup, 3 tetor – Gjatë 3 ditëve të fundit (nga 30.09 deri më 02.10.2022) janë kryer 976 teste dhe janë regjistruar 108 raste të reja me COVID-19:

 

• Shkup – 83
• Prilep – 5
• Shtip – 4
• Manastir, Tetovë , Kavadar, Kërçovë dhe Kratovë – nga 2
• Kumanovë, Ohër, Strumicë, Gjevgjeli, Negotinë dhe Makedonski Brod – nga 1

Nga numri i përgjithshëm i rasteve pozitive (108), janë regjistruar 30 riinfeksione.

Janë regjistruar 135 pacientë të shëruar nga:

• Shkup – 90
• Prilep – 7
• Ohër – 6
• Manastir – 5
• Tetovë – 4
• Shtip, Kavadar, Kratovë dhe Kumanovë – nga 3
• Kërçovë , Gjevgjeli, Negotinë dhe Veles – nga 2
• Resnje , Kriva Pallankë dhe Berovë – nga 1

Gjatë 3 ditëve të kaluara (30.09 – 02.10.2022) janë raportuar 3 humbje jete. Dy humbje jete nga Ohri (81 vjeç dhe 89 vjeç) dhe një humbje jete nga Kratova (72 vjeç), të gjithë kanë humbur jetën në kushte spitalore. Sipas Regjistrit të personave të vdekur me diagnozë COVID-19 nga Termini im, nuk është raportuar asnjë humbje jete.

Deri më tani në vend janë kryer gjithsej 2.170.602 teste për COVID-19. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë është 343.069, numri i të shëruarve është 333.067, numri i atyre që humbën jetën është 9.537 dhe numri i rasteve aktive është 465

Related posts

Në subvencionet bujqësore a është kriter etnia?

I.A

Spasovski: Autobusi i “Besa Transit” ka qenë teknikisht i rregullt dhe me regjistrim valid deri më 13 tetor të vitit 2022

D V

Në vend të protokollit në kornizë negociuese do të ketë raporte vjetore

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More