Agjencia Zhurnal.mk.

10 viktima dhe 127 raste të reja me Covid, shërohen 261 pacientë

Shkup, 20 dhjetor – Në 24 orët e fundit janë bërë 1766 testime për Covid, ndërsa janë regjistruar 127 raste të reja pozitive, informon Zhurnal.

 

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 90 raste të reja. Në Ohër janë regjistruar 9, në Manastir dhe Shtip nga 6, në Kavadar 4, Strumicë 3, Prilep, Resnje dhe Vinicë nga 2 ndërsa në Kumanovë, Kërçovë dhe Strugë nga 1.

Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndëruar jetë gjithsej 10 pacientë ndërsa janë shëruar 261 pacientë.

Deri tani në vendin tonë gjithsej janë infektuar 221411 persona. Prej tyre, 208209 janë shëruar, 7825 kanë vdekur ndërsa 5377 është numri i rasteve aktive.//Zhurnal.mk

Related posts

Forum “Varfëria te fëmijët – të ardhurat familjare nuk janë faktori i vetëm”

Z H

Kovaçevski – Azeski: Oda Ekonomike do të tërheqë iniciativën para Gjykatës Kushtetuese për të dielën jo-pune

D V

Shteti pa Qeveri e Gjykata Kushtetuese pa gjykatës, shumë ligje në “stand by”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More