Agjencia Zhurnal.mk.

​Pas dorëheqjes së Bashës, reagon Berisha

Ish-kryeministri dhe ish-kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka reaguar pas dorëheqjes së Lulzim Basha nga funksioni i kryetari të PD-së.

 

Në një reagim në rrjetet sociale, Berisha shkruan se bashkimi i Partisë Demokratike mund të realizohet vetëm nga njohja e kontributeve të demokratëve në këtë parti.

Berisha u bën thirrje të gjithë demokratëve që të punojnë për të forcuar Partinë Demokratike.

“Bashkimi i demokratëve mbi bazën e kontributeve të tyre është përparësia e PD. Të dashur miq, rikthimi te vota e lirë e çdo demokrati dhe njohja e kontributeve të gjithësecilit është rruga e vetme që sjell bashkimin dhe më pas fitoren e PD-së. Ftoj demokratet dhe demokratët kudo që janë, të punojmë së bashku për një Parti Demokratike më të bashkuar, më të fortë, më të hapur. Rroftë Partia Demokratike”, shkruan Berisha në rrjetin social.

Related posts

Nisma për Këshillim Kombëtar, Basha: Rama ofron vetëm propagandë përballë skandaleve

Z.H

Këshillimi Kombëtar, Rama nxjerr videon: Mbi 62 mijë qytetarë të përfshirë në nismë, të dëgjojmë njëri-tjetrin duke dalë nga llogoret politike

D V

Ura më e lartë në Ballkan në Rrugën e Arbrit që do të hapet të hënën

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More