Agjencia Zhurnal.mk.

​Marrëveshjet Kosovë-Shqipëri, nivel tjetër bashkëpunimi

Ministrja e Shtetit për Standardet e Shërbimeve, Milva Ekonomi priti sot në takim koordinatorin e Sekretariatit për zbatimin e marrëveshjeve Kosovë-Shqipëri, Gentian Sala.

 

Ekonomi tha se “pata rastin të diskutoja punën e madhe që ka përpara, për ta çuar një tjetër nivel bashkëpunimin mes dy vendeve tona, e sidomos me një fokus të dedikuar edhe shërbimeve që i ofrojmë qytetarëve tanë në dy anët e kufirit”.

Kosova dhe Shqipëria u dakorduan në shtator gjatë vizitës që kryeministri Edi Rama zhvilloi në Prishtinë, për ngritjen e një sekretariati koordinues për marrëdhëniet bilaterale mes dy vendeve.

Mbledhja e përbashkët mes dy qeverive do të mbahet në javën e fundit të nëntorit./Atsh

Related posts

“Shqipëria i ka përmbushur kushtet”/ Spiropali i kthehet Bashës: Keqardhje që problemet e brendshme tuajat reflektohen në fjalën tënde

D V

Shehu: E rrezikshme të lidhim qëllimisht integrimin tonë europian me atë të Serbisë

N E

Ministrja për Evropën dhe punët e jashtme e Shqipërisë pret Këshilltarin e shtetit dhe ministrin e jashtëm të Kinës Wang Yi

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More