Lajme nga Maqedonia
 Lajme nga Maqedonia
"Ambasadorin e ri nė Athinė e pret punė Sizifi"31.07.2014 | 16:27 postuar nga F.B.
Masat e Todorovit shkelin “Listerian”31.07.2014 | 16:14 postuar nga F.B.
2 gushti, Ivanov dhe Gruevski ndėrrojnė "agjendat"31.07.2014 | 16:08 postuar nga F.B.
Protestat, SASHK nėn presione31.07.2014 | 15:43 postuar nga F.B.
Lata: Asnjė nga eprorėt e policisė s’flet shqip31.07.2014 | 15:04 postuar nga F.B.
FSSHM vjen me dy risi31.07.2014 | 14:37 postuar nga F.B.
Kadetėt betohen para Ivanovit e Llabėnishtit31.07.2014 | 14:24 postuar nga F.B.
Update: Axhiev sėrish kryelustrator, Luma zėvendės31.07.2014 | 14:17 postuar nga F.B.
Ministri Jashari priti Enver Idrizin31.07.2014 | 14:09 postuar nga F.B.
Bakllava pėr paqe nė Gaza31.07.2014 | 14:07 postuar nga F.B.
FOTO: Shi i rrėmbyeshėm mbuloi Shkupin me rrethinė31.07.2014 | 13:46 postuar nga F.B.
Tigrat dhe sekretaret nė MPB me favore tė njėjta31.07.2014 | 13:09 postuar nga F.B.
Gostivari themelon N.P pėr sallėn sportive "Rinia"31.07.2014 | 12:20 postuar nga F.B.
Bejta: BDI vazhdon ta bojkotojė Ivanovin31.07.2014 | 11:36 postuar nga F.B.
Zaev do t'i shpeshtojė takimet me ambasadorėt31.07.2014 | 11:30 postuar nga F.B.
Amdi Bajram falet vetėm para Gruevskit31.07.2014 | 10:49 postuar nga F.B.
Barhman: Greqia nuk ėshtė e gatshme tė bisedojė!31.07.2014 | 09:14 postuar nga R.Z.
Gruevski: Nuk pres ndonjė ndryshim pėr emrin30.07.2014 | 21:51 postuar nga R.Z.
Moti i keq ka pėrfshirė tė gjithė Ballkanin30.07.2014 | 20:13 postuar nga R.Z.
Bejta, pritje madhėshtore Shkodran Mustafit30.07.2014 | 16:53 postuar nga F.B.
Ivanov amniston 27 tė dėnuar30.07.2014 | 16:27 postuar nga F.B.
Partia e Popovskės padit Jugohromin30.07.2014 | 16:16 postuar nga F.B.
Grupet e Vishegradit mbėshtesin Maqedoninė30.07.2014 | 16:11 postuar nga F.B.
Promovohen 25 tituj tė veprave nė shqip30.07.2014 | 15:39 postuar nga F.B.
Ngecja me Kosovėn, Shabani do ta gjej “fajtorin”30.07.2014 | 15:34 postuar nga F.B.
Todorov vazhdon investimet tek tė vetėt30.07.2014 | 15:07 postuar nga F.B.
Nimic nė Athinė: Nuk ka pėrparim pėr emrin30.07.2014 | 15:06 postuar nga A.F.
Nė Maqedoni ka 180 familje tė pėrkujdesura30.07.2014 | 15:03 postuar nga F.B.
PLD: Borxhi publik ėshtė 4 miliardė euro 30.07.2014 | 14:43 postuar nga F.B.
Kėmbehet pėrvoja me Kosovėn nė gjyqėsi30.07.2014 | 14:09 postuar nga F.B.
Transport falas pėr fėmijė pa prindėr30.07.2014 | 14:00 postuar nga F.B.
MPJ: Shmangini udhėtimet nė Libi30.07.2014 | 12:37 postuar nga A.F.
total: 471 faqe
First  <=   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   =>  Last
Opinion
Opinion: Deklaratat pa prova dhe pa dėshmitarė janė etiketime propagandistike!

Tani, kur priteshin rezultatet e Forcės Hetimore Speciale tė ngarkuara nga Bashkimi Evropian pėr tė hetuar vėrtetėsinė e raportit tė Dick Marty-t, deklarata e Kryeprokurorit Williamson ėshtė skandaloz...
Fundi i shteteve arabe

Me Irakun nė flakė, pushtimi i koalicionit tė udhėhequr nė SHBA fajėsohet mė sė shumti pėr futjen nė kėtė vend, mėnyrė tė pavetėdijshme, tė njė koncepti sektarian tė identitetit. Nė fakt, sektarianizm...
Maqedonia asimetrike nuk mund tė ekzistojė

Ose do ekzistojė me shqiptarė e nėpėrmjet bashkėjetesės demokratike e multietnike shqiptaro-maqedonase ose nuk do tė ekzistojė fare. Maqedonia aktuale e asimetrive nuk ka alternativė tjetėr...
Protestat pėr Gazėn ishin zyrtare dhe para xhamisė

Protesta ishte organizuar nė pėrkrahje tė popullit palestinez dhe kundėr masakrave tė kriminelėve ēifut. Organizimi i protestave ishte zyrtare me Kėshill Organizativ i pėrbėrė nga Shoqata joqeveritare...
Shqiptarėt e Medvegjės, Bujanocit dhe Preshevės tė regjistrohen nėn monitorimin e Ndėrkombėtarėve

Ne shqiptarėt nga kėto tri komuna nė vitin 2011 nė mėnyrė unike nuk ju pėrgjegjėm ftesės tė institucioneve tė Serbisė qė tė dalim nė rexhistrim. ...
Presidentja do ta mandatojė koalicionin paszgjedhor!

Kjo gjė s'mund tė zhbėhet pėr njė arsye: sepse 120 deputetėt e Kuvendit bėn betimin dhe ishte vullneti i shumicės pėr t'i zgjedhur organet e Kuvendit, kryetarin dhe dy nėnkryetarėt...
Civiliteti i shqiptarėve

Personat qė vendosin tė angazhohen dhe jenė tė zėshėm nė jetėn publike duhet tė jenė tė ndershėm, tė kenė mendime tė pavarura dhe nuk duhet t’i bėjnė favore askujt apo kenė frikė nga askush...
Ngėrēi nė Kuvend dhe Gjyqėsia Kushtetuese!

1. Ėshtė fakt notor dhe i njohur botėrisht, se kushtetutshmėria nėnkupton; respektim tė shtetit juridik, respektim tė rendit juridik dhe aplikim tė sė drejtės, nė veēanti nga bartėsit e funksioneve pu...
Presidente, mandato koalicionin!

Ajo ēėshtje quhet politike, sepse nuk mund tė zgjidhet me mjete juridike. Kėsisoj kėrkesa e PDK-sė pėr interpretim tė kėsaj ēėshtjeje duhet tė shkoj huq. Kėtė gjė e ka thėnė edhe kryetari i Gjykatės K...
Pse duhet tė jetė Ramush Haradinaj Kryeministėr karshi Thaēit tre ?

Se Kosova ka nevojė pėr ndryshime, po shihet edhe nė kohėt e fundit tė pėrplasjeve politike qė e kanė kapėrdirė vendin duke krijuar njė ankth nė elektoratin e partive politike, po edhe nė popul...
Demonstrata paqesore nė Detroit nė favor te kauzės politike kombėtare

Veprimet e pushtetit maqedonė tė manifestuar nė gjykimin e tė rinjėve shqiptarė pa prova bindėse pėr publikun duke futur nė terr informativ tėrė procesin gjyqėsorė, pėr tė linēuar disa shqiptarė, por ...
KUR KOMBI BĖHET KAPS !

Nė fakt pjesė e njėrės nga familjet. Se luftėrat pėr pushtet te ne janė luftėra nė mes tė familjeve! E mer pushtetin, dhe i vendosė familjarėt nėpėr pika strategjike tė shoqėrisė. Kontrollon rrjedhėn...
Unė nuk krijoj fat mbi fatkeqėsinė e rastit “Monstra”

Kėtė logjikė morale ėshtė dashur ta pasojnė edhe udhėheqėsit e partive shqiptare dhe qė ditėn e parė t’i bashkėngjiten popullit nė rrugė dhe tė evitojnė ēdo “mundėsi” qė dikush politikisht tė pėrfitoj...
Tė gjitha tė drejtat e pėrmbajtjes nė kėtė portal janė tė rezervuara.
Ndalohet ribotimi i pėrmbajtjes (lajmeve dhe tė gjitha shkrimeve tė tjera) pa lejen me shkrim tė portalit « Zhurnal ».
Ēdo pėrdorues publik i pėrmbajtjes sonė pa autorizimin e posaēėm nga « Zhurnal » rrezikon tė ballafaqohet me ligjin.