Kronika e zezė
 Kronika e zezė
Shkup, 12 aksidente pėr 24 orė 24.04.2014 | 10:59 postuar nga F.B.
E martja e pėrgjakshme, nėntė aksidente nė Shkup23.04.2014 | 11:19 postuar nga F.B.
Shpejtėsia i merr jetėn 2 personave22.04.2014 | 22:01 postuar nga R.Z.
MPB ndalon tre raste tė emigrimit ilegal22.04.2014 | 14:01 postuar nga M.H.
Aksident i rėndė nė autostradėn Prishtinė-Shkup22.04.2014 | 13:20 postuar nga M.M.
Shkupjanja sulmohet me thikė nė mes tė rrugės22.04.2014 | 12:28 postuar nga M.H.
42 aksidente gjatė Pashkėve22.04.2014 | 11:00 postuar nga F.B.
Durrės, makina pėrplas pėr vdekje 14-vjeēaren21.04.2014 | 10:41 postuar nga R.Z.
Konfiskohet 13 kg marihuanė cilėsore nė Tabanoc20.04.2014 | 12:51 postuar nga F.B.
Aksident i rėndė nė Shkup, pėrplasen tre makina20.04.2014 | 12:00 postuar nga M.M.
Polici nė rrezik jete, qėlloi veten nė stomak 18.04.2014 | 14:34 postuar nga M.H.
12 vjeēarja lind fėmijė, babai ėshtė 13 vjeē!17.04.2014 | 14:06 postuar nga F.B.
Bien nė Vardar dy punonjės tė Hekurudhės17.04.2014 | 11:50 postuar nga M.H.
Shkup, 10 aksidente pėr 24 orė17.04.2014 | 10:57 postuar nga F.B.
Update: Detaje nga arrestimi i zyrtarit qeveritarė 16.04.2014 | 14:17 postuar nga F.B.
Arrestohet nėpunėsi shtetėror, mori ryshfet16.04.2014 | 13:21 postuar nga M.H.
Shkup, 13 aksidente pėr 24 orė16.04.2014 | 11:23 postuar nga F.B.
Rrahje masive edhe nė Bit Pazar16.04.2014 | 09:32 postuar nga R.Z.
Kapen 300 kg marihuanė nė afėrsi tė Strugės15.04.2014 | 16:04 postuar nga F.B.
Incidenti nė Radishan ka dy tė vėrteta?15.04.2014 | 13:42 postuar nga F.B.
Plaēkitet kazino nė Veles15.04.2014 | 12:58 postuar nga M.H.
10 aksidente nė Shkup pėr 24 orė15.04.2014 | 11:04 postuar nga F.B.
Policia sqaron aksionet policore15.04.2014 | 10:37 postuar nga R.Z.
SHBA, nėna vret 6 fėmijėt e saj14.04.2014 | 15:28 postuar nga M.H.
Aksident me makina duke festuar fitoren14.04.2014 | 09:34 postuar nga R.Z.
Rrahje masive mes shqiptarėve dhe maqedonasve14.04.2014 | 09:28 postuar nga R.Z.
Dogana konfiskoi 23 kg. marihuanė nė Tabanoc11.04.2014 | 15:18 postuar nga M.H.
Vetėvritet njė 52 vjeēar nga Tetova11.04.2014 | 14:22 postuar nga F.B.
Kaliforni: 10 tė vdekur nė aksident11.04.2014 | 12:37 postuar nga M.H.
Shkup, 13 aksidente me pesė tė lėnduar11.04.2014 | 11:16 postuar nga M.H.
Vjedhje nė njė shtėpi nė Gostivar10.04.2014 | 12:40 postuar nga M.H.
Dhjetė aksidente nėpėr rrugėt e Shkupit10.04.2014 | 10:56 postuar nga F.B.
Policia kolumbiane konfiskon 7 tonė kokainė10.04.2014 | 10:25 postuar nga R.Z.
Babai vret tė birin me sėpatė09.04.2014 | 11:52 postuar nga M.H.
Shtetasi maqedonas kapet me 2.250 kilogram drogė08.04.2014 | 14:01 postuar nga M.H.
Aksident i tmerrshėm treni shkel 80 vjeēaren 08.04.2014 | 12:17 postuar nga M.H.
Shkup, 14 aksidente me katėr tė lėnduar08.04.2014 | 11:54 postuar nga F.B.
Plaēkitet posta nė Haraēinė07.04.2014 | 14:06 postuar nga M.H.
total: 125 faqe
First  <=   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   =>  Last
Opinion
QINGJI VOGĖL

Kėngė pėr fėmijė e cila ėshtė kėnduar plot “gėzim” para shtatėdhjetė vjetėve. Qamil Guranjaku njė poet i mirėnjohur pėr fėmijė me vjershat e tė cilit nėpėr librat e kėndimit isha rritur nė vendlindje ...
POLITIKA E KRIZĖS DHE E DESTABILIZIMIT

Synimet e VMRO-sė janė nė kundėrshti me realitetin e brendshėm dhe bien ndesh me tendencėn historike. Si tė tilla, ato janė antihistorikE...
Si do bėhet puna me rinin e Maqedonis nė hall tė madh jemi

Nė pėrgjithėsi, ne tė rinjtė ndjejmė entuziasėm kur mblidhemi tė gjithė bashkė, bisedojmė e festojmė, por edhe kur takojmė liderėt apo deputetėt e njė partie. Disa mė herėt, por tė frymėzuar nga njė s...
BORĖ NĖ PRISHTINĖ DHE SHKUP

Moti pritej nė mes tė Pranverės shqiptare, borė nė Prishtinė dhe Shkup pas Luftės sė fundit (1999) dhe asaj nė Tanushė (2001). Ose, siē thotė populli te Ditėt e plakave: Prill bre vėlla/ nam tri ditė ...
Opinion: REVOLUCIONI I VONUAR I MENDUH THAĒIT

Revolucionistėt, ju kundėrvihen gjithēkaje qė ka tė bėjė me njė sistem tė caktuar dhe nuk kėrkojnė ndihmė nga pushteti pėr tė ardhur nė pushtet, ato e pėrmbysin pushtetin dhe jetėsojnė idealet e tyre ...
Opinion: S’ka Maqedoni stabile kundėr vullnetit tė shqiptarėve

Synimi i Gruevskit pėr tė pėrfshirė nė qeveri qoftė edhe partinė politike shqiptare humbėse, ėshtė akt kundėrshqiptar. Njė synim i tillė ka pėr qėllim tė thellojė akoma mė shumė pėrēarjet brendashqipt...
Qeverisje me njerėz tė pastėr!

Ėshtė korrupsioni dhe nepotizmi ai qė e ka mbytur dhe ende e mbyt pa mėshirė talentin nė Kosovė dhe Shqipėri. Korrupsioni dhe nepotizmi po i hap rrugėn hajdutit, kriminelit, injorantit, analfabetit dh...
Mendja nuk operohet, ilaē pėr frikėn nuk ka

Nuk e dinė edhe ata pse kėshtu menduan, a thua pse nuk e patėn mendjen e vetė apo patėn frikė . Nėse nuk je me veten, atėherė veten tėnde ta marrin tjerėt dhe ta ēojnė ...
Babadimri dhe Hashim Thaēi!

Mendohet se miti mbi Babadimrin modern filloi pikėrisht mė 23 dhjetor 1822 kur profesori i varfėr amerikan Clement Clarke Moore, para Kėrshėndellave e kishte shkruar dhe ua ishte recituar fėmijėve tė ...
DRAMA JONĖ E VOGEL

Edhe fushatėn! Kėshtu, njė ngjarje dramtike ndodhi kėto ditė nė sheshin qėndrorė tė kryeqyetit. Sheshet, pėrndryshe, janė bėrė mediume ku ke publikė mė sumė se ne disa media tona tė printuara...
Kur shteti kapet pėr fyti!

Kur injorantėt dhe analfabetėt bėhen faktor, intelektualėt dalin nė pension tė parakohshėm!Shtetin tonė fatkeqėsisht po e udhėheqin injorantėt dhe analfabetėt!Kėshtu ėshtė kur shtetin e udhėheqin injo...
Fushata zgjedhore si mulliri pa drith

Nga mė elementarja fillon diskriminimi i qytetarit nga pushteti tė cilin ai e voton. Akoma nuk ka definicion konkretė nga ana e analistėve, pėr oportunizmin e qytetarėve ndaj ...
A edhe ti Afrim?!

A edhe ti Afrim u bėre pjesė e grupit tė harbuteve, matrapazėve dhe bashibozukėve?! Hiena ėshtė kafsha mė e ligė nga bota shtazore. Ata nuk e sulmojnė luanin ndryshe veēse nė grup! Pra grupit tė hiena...
Tė gjitha tė drejtat e pėrmbajtjes nė kėtė portal janė tė rezervuara.
Ndalohet ribotimi i pėrmbajtjes (lajmeve dhe tė gjitha shkrimeve tė tjera) pa lejen me shkrim tė portalit « Zhurnal ».
Ēdo pėrdorues publik i pėrmbajtjes sonė pa autorizimin e posaēėm nga « Zhurnal » rrezikon tė ballafaqohet me ligjin.

   ZHURNAL