Basketball
 Basketball
NBA, trajneri mė i mirė i vitit ėshtė Popovich23.04.2014 | 10:41 postuar nga A.S.
Pėrplasje mes tifozėve shqiptarė dhe maqedonas23.04.2014 | 00:44 postuar nga A.S.
NBA, derbi i New Yorkut shkon pėr Knicks16.04.2014 | 11:41 postuar nga A.S.
Indiana Pacers nuk di tė ndalet14.04.2014 | 10:56 postuar nga A.S.
Sigal Prishtina, organizator i “Final Four”11.04.2014 | 14:03 postuar nga A.S.
Barcelona humbet sėrish, CSKA Moscow nuk ndalet11.04.2014 | 14:00 postuar nga A.S.
San Antonio Spurs regjistron suksesin e 19 radhazi03.04.2014 | 10:35 postuar nga A.S.
Sigal Prishtina fituese e Kupės sė Kosovės31.03.2014 | 10:18 postuar nga A.S.
Philadelphia 76ers eviton turpėrimin nė NBA30.03.2014 | 12:00 postuar nga A.S.
Liria pret fitore ndaj Kumanovės28.03.2014 | 13:49 postuar nga A.S.
Euroliga, konfirmohen Reali e CSKA Moscow28.03.2014 | 10:42 postuar nga A.S.
NBA, rekordi i Philadelphias, 26 humbje radhazi!28.03.2014 | 10:40 postuar nga A.S.
Indiana tregon forcėn ndaj Miami Heat27.03.2014 | 14:31 postuar nga A.S.
Dokuzovski: Fitorja ėshtė e tifozėve27.03.2014 | 09:58 postuar nga A.S.
Dallas dhe Nowitzki mposhtin Oklahoman26.03.2014 | 11:42 postuar nga A.S.
Peja mbetet jashtė ”play-off”-it nė BIBL26.03.2014 | 10:21 postuar nga A.S.
Vardari u humb te KB NBA Shkupi25.03.2014 | 11:14 postuar nga A.S.
Peja luan sfidėn vendimtare nė BIBL25.03.2014 | 11:04 postuar nga A.S.
Miami rigjen shijen e fitores25.03.2014 | 11:02 postuar nga A.S.
Brooklyn gjunjėzon Dallas 24.03.2014 | 10:58 postuar nga A.S.
Real Madrid – CSKA Moska 93:7921.03.2014 | 14:21 postuar nga A.S.
Bryant: Edhe Obama do tė mund tė luante pėr Lakers20.03.2014 | 14:20 postuar nga A.S.
Ukraina heq dorė nga organizimi i Eurobasket 201520.03.2014 | 14:19 postuar nga A.S.
New York ėndėrron Play-Offin20.03.2014 | 11:12 postuar nga A.S.
Peja s’merr vizat pėr nė Izrael17.03.2014 | 13:23 postuar nga A.S.
Vetėm fitore pėr tė haruar Euromilkun16.03.2014 | 10:13 postuar nga A.S.
Fitojnė Drita, Zajazi dhe Shkupi, Rrufeja-M barazon16.03.2014 | 10:08 postuar nga A.S.
Liria e mundi Kumanovėn16.03.2014 | 10:07 postuar nga A.S.
Oklahoma shkatėrron 131-102 LA Lakers14.03.2014 | 11:01 postuar nga A.S.
Berisha, lojtar i javės nė Ligėn Ballkanike14.03.2014 | 10:29 postuar nga A.S.
Sigal Prishtina pret fitore kundėr Kozuv12.03.2014 | 16:59 postuar nga A.S.
Wade ndriēon nė qiellin e Miamit11.03.2014 | 15:21 postuar nga A.S.
Golden State vazhdon tė shkėlqejė nė NBA10.03.2014 | 10:11 postuar nga A.S.
San Antonio Spurs kalon lehtėsisht Miami Heat07.03.2014 | 10:26 postuar nga A.S.
Toronto Raptors mposht Golden State Warriors03.03.2014 | 10:12 postuar nga A.S.
Nowitzki super, udhėheq Mavericks drejt fitores25.02.2014 | 10:22 postuar nga A.S.
Marin Dokuzovski, trajner i Sigal Prishtinės23.02.2014 | 14:11 postuar nga A.S.
Warriors fitore bindėse ndaj Brooklyn23.02.2014 | 11:19 postuar nga A.S.
FBK merr ‘dritėn e gjelbėr’ pėr aplikim nė FIBA20.02.2014 | 10:18 postuar nga A.S.
LeBron i papėrmbajtshėm19.02.2014 | 10:08 postuar nga A.S.
Sigal Prishtina synon fitoren nė Tivar18.02.2014 | 10:39 postuar nga A.S.
total: 9 faqe
First  <=   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   =>  Last
Opinion
Si do bėhet puna me rinin e Maqedonis nė hall tė madh jemi

Nė pėrgjithėsi, ne tė rinjtė ndjejmė entuziasėm kur mblidhemi tė gjithė bashkė, bisedojmė e festojmė, por edhe kur takojmė liderėt apo deputetėt e njė partie. Disa mė herėt, por tė frymėzuar nga njė s...
BORĖ NĖ PRISHTINĖ DHE SHKUP

Moti pritej nė mes tė Pranverės shqiptare, borė nė Prishtinė dhe Shkup pas Luftės sė fundit (1999) dhe asaj nė Tanushė (2001). Ose, siē thotė populli te Ditėt e plakave: Prill bre vėlla/ nam tri ditė ...
Opinion: REVOLUCIONI I VONUAR I MENDUH THAĒIT

Revolucionistėt, ju kundėrvihen gjithēkaje qė ka tė bėjė me njė sistem tė caktuar dhe nuk kėrkojnė ndihmė nga pushteti pėr tė ardhur nė pushtet, ato e pėrmbysin pushtetin dhe jetėsojnė idealet e tyre ...
Opinion: S’ka Maqedoni stabile kundėr vullnetit tė shqiptarėve

Synimi i Gruevskit pėr tė pėrfshirė nė qeveri qoftė edhe partinė politike shqiptare humbėse, ėshtė akt kundėrshqiptar. Njė synim i tillė ka pėr qėllim tė thellojė akoma mė shumė pėrēarjet brendashqipt...
Qeverisje me njerėz tė pastėr!

Ėshtė korrupsioni dhe nepotizmi ai qė e ka mbytur dhe ende e mbyt pa mėshirė talentin nė Kosovė dhe Shqipėri. Korrupsioni dhe nepotizmi po i hap rrugėn hajdutit, kriminelit, injorantit, analfabetit dh...
Mendja nuk operohet, ilaē pėr frikėn nuk ka

Nuk e dinė edhe ata pse kėshtu menduan, a thua pse nuk e patėn mendjen e vetė apo patėn frikė . Nėse nuk je me veten, atėherė veten tėnde ta marrin tjerėt dhe ta ēojnė ...
Babadimri dhe Hashim Thaēi!

Mendohet se miti mbi Babadimrin modern filloi pikėrisht mė 23 dhjetor 1822 kur profesori i varfėr amerikan Clement Clarke Moore, para Kėrshėndellave e kishte shkruar dhe ua ishte recituar fėmijėve tė ...
DRAMA JONĖ E VOGEL

Edhe fushatėn! Kėshtu, njė ngjarje dramtike ndodhi kėto ditė nė sheshin qėndrorė tė kryeqyetit. Sheshet, pėrndryshe, janė bėrė mediume ku ke publikė mė sumė se ne disa media tona tė printuara...
Kur shteti kapet pėr fyti!

Kur injorantėt dhe analfabetėt bėhen faktor, intelektualėt dalin nė pension tė parakohshėm!Shtetin tonė fatkeqėsisht po e udhėheqin injorantėt dhe analfabetėt!Kėshtu ėshtė kur shtetin e udhėheqin injo...
Fushata zgjedhore si mulliri pa drith

Nga mė elementarja fillon diskriminimi i qytetarit nga pushteti tė cilin ai e voton. Akoma nuk ka definicion konkretė nga ana e analistėve, pėr oportunizmin e qytetarėve ndaj ...
A edhe ti Afrim?!

A edhe ti Afrim u bėre pjesė e grupit tė harbuteve, matrapazėve dhe bashibozukėve?! Hiena ėshtė kafsha mė e ligė nga bota shtazore. Ata nuk e sulmojnė luanin ndryshe veēse nė grup! Pra grupit tė hiena...
Shtet social apo utopik

Maqedonia ėshtė e definuar si shtet social dhe jo utopik. Por, pėrmes kampanjės sė Nikolla Gruevskit, kryeministrit aktual, njeriu mund ta ndryshoj edhe mendjen. Me shtet social ndoshta edhe nėnkuptoj...
''Unė jam mė i mirė sepse vjedh mė pak se ti''!

Kėtu mė shumė shahet opozita sesa pozita. Nuk ke asnjė mundėsi t'i kėrkosh llogari pozitės as tė ngresh njė komision parlamentar pėr tė hetuar (pėr ēfarėdo ēėshtje). Nė Gjermani ėshtė mėse normale qė ...
Tė gjitha tė drejtat e pėrmbajtjes nė kėtė portal janė tė rezervuara.
Ndalohet ribotimi i pėrmbajtjes (lajmeve dhe tė gjitha shkrimeve tė tjera) pa lejen me shkrim tė portalit « Zhurnal ».
Ēdo pėrdorues publik i pėrmbajtjes sonė pa autorizimin e posaēėm nga « Zhurnal » rrezikon tė ballafaqohet me ligjin.

   ZHURNAL