Maqedonia dhe Kosova rrugëtimin euro-atlantike e kanë të përbashkët, por jo në korsi ..
Bejli: Korrupsioni zvogëlon besimin e qytetarëve tek pushteti
Vulin: Zaev nuk e mbajti fjalën, Shkupi do të mbështesë anëtarësimin e Kosovës në UNE..
Maqedonia ndau gjashtë milionë denarë për të pësuarit në vërshimet në Shqipëri

 RAJON 

 EKONOMI 

Barazohen kushtet për investim të investuesve vendor dhe të huaj

Qeveria e ka obliguar Kabinetin e Angjushevit të formojë grup pune për përpilimin e ligjit me të cilin sistematikisht do të rregullohen çështjet për mënyrën dhe procedurën për realizimin e masave për politikë industriale për nxitjen e inve..

 KRONIKA E ZEZË 

Dibër, një grua detyron vajzën e saj 13 vjeçare të kryejë marrdhënie me të dashurin

SP Dibër ka ngritur padi penale kundër B.B. (60) për veprën "abuzim seksual ndaj fëmijës së moshës nën 14 vjeç", transmeton Zhurnal. ..

 SPORT 

Flet Dardan Avdylaj: Nuk e kam ndërmend të ndaloj me kick-boks

Mund të konsiderohet si një nga kick bokserët më të ri shqiptarë që po na e zbardhin fytyrën në mbarë botën por lirisht mund të thuhet se është një nga më të suksesshmit në këtë fushë sa të rezikshme aq edhe entuziaste. Dardan Avdylaj trego..

Po vjen Miss&Mister Kids 2017

Për herë të parë në Kosovë kompania “Line Music” në bashkëpunim me Ministrinë e Kulturës së Ferizajit organizojnë shoën me të madh të bukurisë për fëmijë Miss&Mister Kids 2017 pikërisht këtë të enjte duke filluar nga ora 16:30 në Teatër Adr..

 KULTURË 

Shpallet konkursi për “Flaka e Janarit 2018”, i dedikohet Skënderbeut

Rezultatet e konkursin shpallen në Orën e Madhe Letrare “Pena e Flakës 2018”. Të gjithë konkurruesit duhet t’u përmbahen kritereve dhe afatit të konkurrimit. ..

 MEDICINA 

Kafeja ulë rrezikun e dy sëmundjeve vdekjeprurëse

Secili nga ne mund të reduktojë rrezikun e sulmeve në zemër apo infarktit thjesht duke pirë dhe një filxhan kafe më shumë në ditë, sipas një studimi të ri. Studimi thotë se me çdo filxhan kafe, pija ulë rrezikun e sulmeve në zemër me 8 përq..

 TEKNOLOGJI 

Ndërrimi i baterisë përshpejton iPhonët e vjetër

Nëse iPhonët e serive më të vjetra kanë filluar të ngadalësohen, mund të ketë zgjidhje për këtë problem, ndërrimi i baterisë. ..

 VIDEO 

Kujt i thotë Dafina “Pa Ty”, në projektin e ri? (Video)

Mbështetësja e karriges së shoferit në modelit Chiron, ka bërë që kompania Bugatti të kërkojë t’i kthehen prapa të gjitha makinat e prodhuar..

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.